|
Gyógymasszázs
A masszázs az egyik legősibb és legkellemesebb természetes (káros mellékhatásoktól mentes) módszer, a betegségek megelőzésére és gyógyítására, az egészség megőrzésére.
Rohanó életmódunk, a növekvő stressz, az egyre jobban jellemző bizonytalanság, a mozgásszegény életmód, a helytelen testtartás,
sok esetben az egyoldalú fizikai megterhelés, mind hozzájárulnak ahhoz, hogy izmaink aszimmetrikussá, túlfeszítetté váljanak.
A masszázsterápia során:
- fokozódik a vérkeringés
- felgyorsul a különféle lerakódások felszívódása
- csökken a lerakódott zsír mennyisége
- megszünnek a bőr alatti kötőszövetben lévő feszülések, letapadások
- fokozódik a nyirokkeringés
- gyorsul az anyagcsere
- fokoz&foacute;dik a vizelet kiválasztás → a méregtelenítés
- növekszik az izomzat teljesítőképessége
A masszázs során speciális fogásokkal történik a görcsös izmok átdolgozása és kilazítása, melyek segítenek a fájdalmak enyhítésében.
A lazító, stresszoldó testmasszázst az aktuális állapothoz választott illóolajok (aromaterápia) használatával egészíthetjük ki.
Ezek hatására:
- intenzívebbé válik a masszázs relaxáló, energizáló, vitalizáló ereje
- az aromák a bőrön, orron, tüdőn át is hatnak
- elősegítik a természetes gyógyulási folyamatot
- erősítik az immunrendszert, javítják a hangulatunkat, és az érzelmi problémákat is kezelik
- könnyebben ellazulnak a fájdalmasan feszült, görcsös izmok, oldódnak az izomcsomók,
- javul az agy vérellátása.
A tradicionális Thai masszázs egy ősi és természetes közérzetjavító módszer.
Mai felgyorsult modern világunkban újra nagyon népszerû és hasznos kikapcsolódás, mert igen hatékony rekreációt nyújt kellemes környezetben, lazító és akupresszúrás technikákat alkalmazva.
Az egész testen alkalmazott eljárásnak sajátos koreográfiája van, az egy -másfél órás masszázs során minden testrészen végigmegy a masszőr, aki a tenyerén kívül térdét, talpát, könyökét is használja.
A test meghatározott pontjaira irányuló masszázs elősegíti a teljes relaxációt. A Thai masszázs ún. szárazmasszázs, azaz más technikákkal ellentétben nem használnak hozzá olajt, krémeket.
A kezelés könnyű ruházatban történik a földön, matracon, ezért ajánlott váltóruhát hozni.
A tradicionális thai masszázs 6 alapeleme:
• Jóga: A jóga gyakorlatok olyan testhelyzetek, pozitúrák, melyek nyújtják az izmokat, megnyugtatják a testet és a lelket, csökkentik a feszültséget. A Thai masszázs tulajdonképpen tehát olyan jógaként is felfogható, amit masszázs útján, passzívan végzünk.
• Testmozgás: A Thai masszázst végző masszőr folyamatos, lazító ritmusú mozgást végez, amit a masszázst fogadó személy is átvesz, passzívan átmozgatva és megdolgozatva az összes érintett testrészt.
• Meditáció: A Thai masszázs a környezet és a mozgás jellegébol adódóan ellazult állapotot teremt, melyet a kezelés speciális koreográfiája segít folyamatosan fenntartani a masszázs időtartama alatt.
• Reflexológia:Tulajdonképpen egyfajta reflexológiai kezelés, mely a lábfejekre, a kezekre, a fülekre és az arcra összpontosul.
• Akupresszúra: A Thai masszázs során a masszőz az energiavonalakon, meridiánokon dolgozik, melyekben zavartalanul áramlik az életenergia, ha a test egészséges. Az akupresszúrás pontokon a masszoz a hüvelykujjait, az ökleit, a könyökeit, és a sarkait használva dolgozik.
• Gyógyító mûvészet: A jóga, a reflexológia és az akupresszúra kombinálása teszi a Thai masszázst egy olyan egyedülálló és hatékony kezeléssé, ami megnyugtatva egyesíti a testet a lélekkel, ezáltal javítva az általános közérzetet és az egészségi állapotot.
Az erős immunrendszer bázisát a jó nyirokáramlás és a nyirokcsomók helyes működése képezi.
A nyirokcsomó a szervezet első védelmi vonala, védőbástyája.
A masszázs, jellemzően a nyirokkeringés irányában történik, és a nyirok-csomókon dolgozik, lágyan masszírozza, és vibrációval aktiválja azokat.
A testnedvek áramoltatásán túl a nyirokmasszázs salaktalanítja a kötőszövetet, javítja a test ellenálló képességét, megszünteti az anyagcserezavarokat, így nyugodt idegállapotot eredményez.
A nyirokkeringés segítségével a méreganyagok ugyanis előbb az érpályába, majd a vér útján a májhoz illetve a vesékhez kerülnek, ahol egyrészt átalakulnak, másrészt kiválasztódnak.
Számos betegség kezelésében segítséget nyújt.
A kezelés serkenti a nyirok áramlását, elősegíti a zsírsavak gyorsabb szállítását a szervezetben, illetve a salakanyagok gyorsabb kiürülését a szervezetből.
A nyirokmasszázs alkalmazása cellulitisz kezelésére is ajánlott.
A nyirokmasszázs tehát aktiválja az immunrendszert és az anyagcsere-folyamatokat, kiüríti a szöveti ödémákat - csökkentve ezáltal az érintett szervek fájdalmát-,
valamint indirekt módon javítja a vérkeringést, sőt, a sejtek táplálék- és oxigénellátását is. Az emberi szervezet létének alapvető feltétele a jó vér,-és nyirokkeringés. Helytelen
életmódunk és rossz táplálkozási szokásaink komoly igénybevételt jelentenek szervezetünk számára. Mindez elsősorban a vénás és nyirokkeringési rendszer megbetegedéséhez vezet. Fokozódik a méreganyag
felhalmozódás a szervezetben, amely legyengíti az immunrendszert. A szervezet gyenge védekezése az egészség megromlásához vezet.
A hullámmasszázs gép egy komoly kompressziós eljárás, amely a páciens
végtagjaira illetve testére kialakított úgynevezett légkamrákból álló egység. A számítógép által vezérelt, egymás után felfúvódó légkamrák folyamatosan váltakozó hullámmasszázst idéznek elő.Ez egy kompressziós program,
amely során a kamrák felfúvódnak, majd leengednek. A lábak végétől egészen a hasig felfelé irányuló hullámszerű masszázst végez. Kellemes, mégis hatékony eljárás, amely nemcsak gyógyászati szempontból, hanem a szépségipar számára is hasznosítható.
Terápiás alkalmazása javasolt:
- Nyiroködéma esetén
- Visszerek és vénás problémák kezelésére
- Mélyvénás trombózis kialakulásakor
- Cellulitisz kezelésére
- Ödéma kialakulásának megakadályozására ( emlőeltávolítás után )
- A hatékony alakformálás kiegészítője
- Gerincsérülések kezelésére
- Tipikus sportsérülések kezelésére ( ficam, rándulás )
- Kialakult isiász esetén
- Stressz oldására
- Relaxációra
Esztétikai és általános alkalmazása javasolt:
- Narancsbőr
- Karcsúsítás
- Méregtelenítés
- Folyadéktöbblet elszállítás
- Izomláz
- Gyulladások
- Székrekedés
- Sebgyógyulás
- Álmatlanság
A narancsbőr ellen ez a legkedveltebb masszázsfajta a nők körében.
Speciális gyúró, morzsoló és simító mozdulatok sorrendjéből áll össze.
A masszázs hatására felszabadul a lerakódott salakanyag és zsír, ami a nyirokrendszeren keresztül távozik a testből.
A nyirokrendszer szállítja el a sejtekből és a sejtközötti térből a salakanyagokat, s ha ez nem működik elégségesen, a salakanyagok felszaporodnak, rontják a sejtek anyagcseréjét.
A várt eredmény csak hosszas és rendszeres masszázzsal érhető el.
Legkorábban csak néhány kezelés múlva mutathatunk fel egyértelműen látható és tapintható eredményt.
A cellulit hátterében leggyakrabban a nyirokrendszer elégtelen működése áll,
de okozhatják:
- öröklött tényezők,
- mozgáshiány,
- helytelen táplálkozás,
- nem megfelelő minőségű és mennyiségű folyadék fogyasztása,
- stressz,
- fogamzásgátló szedése...
Fontos az életmódváltás, táplálkozás megváltoztatása, megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása, a helyes légzés, a rendszeres testmozgás (izompumpa) és a rendszeres nyirokmasszázs.
Az akácméz gyógyító erejét hasznosító módszer a szevezet tisztítására, méregtelenítésére.
A mézmasszázs csak elnevezése szerint masszázs,
valójában egy jellegzetes vákuumhatást előidéző mozdulatsor.
A kezelt területről gyógyító ingerek jutnak reflektorikus útona belső szervekhez, amelynek hatására a salakanyagok a bőrfelszín felé a mézbe felszívódva távoznak.
Az akácméz magas ásványi anyag tartalma ápolja, védi és frissíti a bőrt,emellett izomlazító, fájdalomcsillapító, antiszeptikus hatású.
Kifejezetten ingermasszázs, amelynek hatásai akár 2 hétig is érezhetőek maradnak.
Az egyéni tűrőképességtől függ a kezelés időtartama, mely lehet 25-45 perc.
A méz alkalmazása azért előnyös, mert segít szabályozni a test energiaáramlását, és visszaállítani egészséges egyensúlyát. Segít a kötőszövet rendellenes letapadásainak megszüntetésében.
A méz vitamin és ásványianyag tartalma mélyen bejut a bőrbe, a salakanyagokat pedig kiszívja és magába gyűjti (amit a masszázs végén eltávolítunk).
(Ez az egyetlen masszázs, amit a gerinc felett is alkalmazhatunk.)
A várandósság kilenc hónapja alatt rengeteg változáson megy keresztül a női szervezet.
Van, akit kiegyensúlyoz, megnyugtat ez az időszak: oldottabb, vidámabb lesz.
Mások szorongóvá, feszültté válnak. A testben és a lélekben lezajló folyamatok mindenkire másképp hatnak.
Kellemetlenséget okozhatnak a duzzadt lábak és karok. A végtagoknál jelentkező vizesedés a szervezet túzott vízvisszatartásának következménye.
A baba növekedése súlygyarapodással is együtt jár.
Megváltoznak a test statikai viszonyai. A fokozott gerincterhelés gyakran okoz hátfájdalmat, illetve deréktáji panaszokat.
A várandós masszázs megoldást kínál ezekre a problémákra.
A magzat nagyon érzékeny az első 3 hónapban, ezért igen könnyű, lágy, simító masszázst alkalmazok.
A 4. hónaptól a szülésig a masszázs elsősorban a deréktáj és a végtagok keztelésére irányul.
A székmasszázs egy speciálisan kialakított masszázs székben 15-18 perces relaxáló, frissítő, teljes öltözetben történő pontnyomásos masszázs, (nem svédmasszázs székben, hanem egységes rendszer) amely a keringés fokozásával mozgósítja, felfrissíti szervezetünket.
Technikája a tradicionális japán akupresszúrás fogásokon alapul.
Az ülőmunkák óraszámának növekedésével terjedt el és csökkenti annak káros hatásait.
A szék kialakítása tehermentesíti a nyaki, háti és ágyéki gerincszakaszt, ami segít a tökéletes ellazulásban.
Szolgáltatásom kiterjed az irodai kereteken belüli masszázstól, a konferenciákon, kiállításokon, egészség-napokon történő részvételig.
A lábon lévő területek bizonyos szervekkel és funkciókörökkel vannak kapcsolatban, azok elváltozásait elevenítik meg. A talpmasszázs ezen zónák mechanikai ingerlésével fejt ki hatást. Célja a vér,-és nyirokkeringés fokozása, amely erősíti az immunrendszert, megszünteti a szervi zavarokat,
fájdalomcsillapító, testi-lelki feszültségoldó és általános frissítő hatású.
A talpmasszázs élettani hatásai:
-
Idegrendszeri hatás: az idegvégződések stimulálásával, masszírozásával a vegetatív idegrendszert lehet befolyásolni
-
Fájfalomcsillapítás: az endorfintermelés növekedésével csökken az adott területen érezhető fájdalom
-
Vérkeringést serkentő hatás: az erek rugalmasságának növekedése, jobb oxigénellátás, méreganyagok gyorsabb elszállítása
-
Immunrendszert befolyásoló hatás
-
Méregtelenítés: a méregtalenítő szervek masszírozásával fokozódik a méreganyagok kiválasztása
-
Elsősegélynyújtás: rosszullét, görcs esetén
-
Rehabilitáció: műtétek, törések után
A talpmasszázs terápia pozitív hatásai különösképpen igazolódnak a következő problémáknál:
- Fejfájás
- Emésztési problémák
- Anyagcsere zavarok
- Keringési betegségek
- Nőgyógyászati gondok
- Stresszoldás
- Bőrgyógyászati problémák
- Mozgásszervi problémák
- Keringés, vérnyomás, szívproblémák
- Meddőség
- Prosztata gondok
- Húgyúti problémák
Zónaterápia
Fitzgerald a testet tíz hosszanti irányú zónára osztotta, melyeken keresztül a test életenergiája áramlik.
Ezek a lábujjaktól a testen át a fejig terjednek és az összes szervet beborítják. A reflexológia szerint betegség akkor lép
fel, ha a szervezet energiacsatornái elzáródnak. Az ilyen energiablokádokat oldja többek között a talpmasszázs.
A talp idegellátása rendkívül gazdag. Több, mint 70000 idegvégződés található rajta, így különösen alkalmas arra, hogy rajta keresztül
a szervezet egészét kezeljék. A két talpon az egész test tükörképe megtalálható. A jobb láb a jobb oldali szerveknek, a bal láb a bal oldali
szervekenek felel meg. A megfelelő pontok masszírozása növeli a hozzá rendelt szerv vérbőségét, javítja az anyagcseréjét,
a nyirokkeringést és ezáltal mozgósítja a szervezet öngyógyító erőit.
A zónák elhelyezkedése:
-
A test összképét mérethűen kicsinyítve képzelhetjük el a két egymás mellé tett talpon
-
Minden szerv reflexzónája azon a lábon van, amelyik testfélen maga a szerv. A fej és a
fejen lévő szervek zónáinál kereszteződés tapasztalható a piramispálya-kereszteződésnek
megfelelően. Például a jobb agyfélteke zónája a bal, a bal agyfélteke zónája a jobb lábon van.
-
A test jobb oldalán lévő szervek a jobb, a bal oldalon lévő szervek a bal lábon tükroződnek reflexesen.
-
A páros szervek zónái mindkét lábon, helyzetüknek megfelelően helyezkednek el.
-
A test középvonalában elhelyezkedő szervek zónái, mint páldául a gyomor és a hipofízis mindkét
talpon az első hosszanti irányú övezetbe, illetve mindkét láb belső oldalán találjuk a méh, gerinc, húgyhólyag zónát.
-
A páratlan szervek zónái csak a jobb vagy a bal lábon találhatóak anatómiai helyzetüknek
megfelelően. Kivételt képez a szív, melynek kiegészítő zónája mindkét lábon szervi
elhelyezkedésének megfelelően megtalálható az első hosszanti irányú övezetben.
-
Vannak mélyebben fekvő és a felszínhez közelebb levő zónák.
-
A zónáknál is vannak átfedések, mint a szervezetben szervátfedések.
Például: gerinc-húgyhólyag, nyelőcső-légcső, mell-mellkas-bordák.
-
A derék és a térd reflexpontjai a bokacsonttól mérve kb. négy harántujjnyira húzódnak fel a lábszáron.
Hogyan és miért alakulnak ki lerakódások a zónákban?
A lábon lévő reflexzónák a megfelelő szervek salakanyag lerakó helyei.
-
Ha a káros anyagcsere termékek a helytelen táplálkozás, életmód következményeként felszaporodnak a szervezetben,
szervekben és nem tudnak természetes úton eltávozni, a szervek károsodnak, és a reflexzónákban lerakódások képződnek.
A szervezetben energiablokádok alakulnak ki, ezáltal romlik a sejtek anyagcseréje, a szervek, szervrendszerek működése.
-
Ha egy testrész sérült, például baleset következtében, a megfelelő zónában rövid időn belül lerakódásokat tapinthatunk ki.
-
Ha rossz, lábunkat nyomó, bőrünket felsértő cipőt viselünk, ez a zónát károsíthatja, és ezen keresztül a vele összefüggésben lévő szervet is.
-
A sérült, terhelt zónákban különböző nagyságú, kiterjedésű, állagú kristályos göböket tapinthatunk ki,
ilyenkor a zónák érzékenyek, sőt fájdalmasak is lehetnek mélymasszázs esetén.
-
A lerekódások lehetnek: homok-, kristálycukor szemcseszerűek, főtt rizsszemekhez hasonlóak, lágy tapintású területek,
kemény megcsontosodások, bőrkeményedéshez hasonló állagúak, stb.
-
A cél a lerakódások elmasszírozása, ezáltal a szervezet öngyógyító erőit mozgósítjuk, az energiablokádot feloldjuk,
hogy a salakanyagoktól, méreganyagoktól megszabaduljunk.
-
A lerakódások állaga, milyensége, kiterjedése összefügg a betegség típusával, fennállásának idejével, a zóna területi elhelyezkedésével.
-
Ha a zóna területén bőrkeményedés van, akkor az megnehezíti a diagnózist és a kezelést, ezért előtte célszerű eltávolítani.
|
|
|